Impreza firmowa – integracyjna dla pracowników czy warto organizować ?

Impreza firmowa – integracyjna dla pracowników czy warto organizować ?

Impreza integracyjna – czy warto zorganizować wyjazd firmowy?

 

Firma to ludzie. Nie sprzęty, komputery, design czy firmowa lodówka, lecz ci, którzy od czasu do czasu mają okazję spotkać się na przerwie i wymienić uśmiechami. Zdarza się, że osoby pracujące przez kilka lat w tej samej firmie, znają się wyłącznie z widzenia. Czasem dzieje się tak również w przypadku osób, które wspólnie pracują nad osiągnięciem zawodowego celu. Trudno wówczas o wzorową pracę w grupie, a jeszcze trudniej jest stworzyć atmosferę pracy zespołowej managerowi czy pracodawcy. Z pomocą w budowaniu relacji w firmie śpieszy Team Building, którego efektem jest między innymi zwiększenie efektywności, niższa skłonność do zmiany miejsca pracy i lepsza komunikacja w firmie.

Team Building – odkryj potencjał zespołu

 

Przez lata uważano, że kluczem do sukcesu i największą motywacją pracowników, są dodatki do pensji, premie i nagrody. Z tego powodu tworzono firmowe konkursy na pracownika miesiąca, a w większych przedsiębiorstwach wysoką sprzedaż nagradzano egzotyczną wycieczką. W ostatnich latach stwierdzono jednak, że to nie gratyfikacja pieniężna czy wyróżnienia stanowią największy motywator do pracy, lecz dobre samopoczucie w pracy i sympatyczna współpraca zespołu. Team building to działania mające na celu zbudowanie w zespole poczucia wspólnoty, jednego celu, wzajemnej motywacji, a nawet przyjaźni. W zespole, który wspiera się wzajemnie w realizowaniu zadań, pracownicy czują się lepiej, a więc również lepiej i skuteczniej pracują.

 

Gdzie zorganizować integrację firmową?

 

Poszukując miejsca, w którym można zorganizować integrację pracowników w okolicach Warszawy, warto zdecydować się na wycieczkę w rejon, w którym spotykają się granice województwa mazowieckiego i lubelskiego. W otoczeniu natury, wody i lasów, blisko takich miejscowości jak Lubartów, Łuków, Puławy, Dęblin, Ryki czy Garwolin, znaleźć można spokój, tworzący idealne warunki dla firmowej integracji. Dlaczego to takie istotne, by wybrać zaciszne miejsce w bliskości natury? W cichym miejscu, w otoczeniu przyrody, o wiele łatwiej jest skupić się na osobach, które nam towarzyszą, a to osoby i relacje są najważniejszym elementem wyjazdu.

 

Rozwiązywanie problemów w firmie

 

Impreza integracyjna i Team Building będą tym bardziej udane, gdy uczestniczyć w nich będą osoby z różnych działów przedsiębiorstwa. Team Building jest idealną sposobnością do rozwiązywania problemów, które na co dzień utrudniają funkcjonowanie firmy lub tworzą bariery w komunikacji między poszczególnymi jej działami. Podczas warsztatów, zadań zespołowych i zabaw, pracownicy integrują się, poznają i budują relacje, które pozwolą im harmonijnie współpracować podczas realizowania zadań zawodowych. Integracja firmowa połączona z noclegiem w pięknym, spokojnym miejscu, pozwoli pracownikom wypocząć i lepiej poznać wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zwyczajowo, ostatniego dnia wyjazdu firmowego organizowana jest impreza, podczas której wspólnie bawią się wszyscy pracownicy firmy, bez względu na zajmowane stanowisko.

 

Impreza integracyjna – korzyści

 

Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na zaproszenie wszystkich swoich podwładnych na wyjazd integracyjny. Świetnym pomysłem będzie więc organizowanie co najmniej dwa razy w roku imprez firmowych i spotkań, które nie będą zebraniem czy firmową burzą mózgów, lecz pozwolą na stworzenie luźnej atmosfery i swobodną rozmowę.

 

Warto więc zadbać o to, by pracownicy czuli, że stanowią team, który ma wspólną misję. Zgrany zespół jest tym, co może zagwarantować firmie osiąganie planowanych celów.

Facebook